Elbistan Evden Eve Taşımacılık

Elbistan Evden Eve Taşımacılık Lider Firma

Elbistan ilçesinde nakliyat hizmetlerinden faydalanmak isteyenler ne tür bir eşya taşınacağını, nereden nereye taşınacağını belirtmek zorundadır. Taşınacak olan eşya ev eşyası mı, ofis eşyası mı yoksa banka ya da sağlık birimi eşyası mı muhakkak bilinmelidir. Aksi takdirde eşya türüne uygun olmayan bir paketleme ve nakliyat hizmeti istenmeyen sonuçların doğmasına neden olabilir. Taşınacak olan eşyanın türü belirlendikten sonra Elbistan evden eve taşımacılık hizmeti için eşyanın çokluğu ve büyüklüğü incelenir. Sonrasında ise eşyanın kaçıncı kattan kaçıncı kata taşınacağı, eşyaların giriş çıkış yapılacağı kapıların nereler olduğu ön keşif ile öğrenilir. Bütün ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra ise nakliyat hizmetine geçilir. Nakliyat hizmeti genel olarak sabahın erken saatlerinde başlatılır ve gün sonuna kadar bitecek şekilde organize edilir. Bu yüzden nakliyat işlemi ortalama olarak bir gün kadar sürmektedir. Ancak taşınacak olan eşyalar ev eşyalarından ziyade sağlık birimlerine ait eşyalar ise o zaman taşınma biraz daha uzayabilir. Bütün cihazların, ilaçların ve laboratuvar malzemelerinin taşınması ev eşyalarının taşınmasına nazaran daha fazla hassasiyet gerektirir.

 

Elbistan Evden Eve Taşımacılık Hizmeti Talep Ederken Müşteri Nelere Dikkat Etmelidir?

Elbistan evden eve taşımacılık hizmeti talep edecek olan birisi öncelikle hizmeti yasal bir firmadan almaya özen göstermelidir. Yasal bir firma ise şirket ismi belli olan ve nakliyat firması olarak şirket isminin sonuna firma türünü yazan kuruluşlardır. Elbistan evden eve taşımacılık hizmeti alan birisi bu detaya dikkat ettikten sonra ikinci olarak firmanın gerçek bir adresinin ve ofisinin olup olmadığına bakmalıdır. İnternet üzerinden bulunan her nakliyat firması her zaman gerçek bir firma çıkmamaktadır. Bu yüzden yüz yüze görüşmeden, ofisin bulunduğu adresi ve adresteki vergi levhasını görmeden ödeme yapmayın ya da sözleşme imzalamayın.

Müşterilerin dikkat etmesi gereken bir diğer detay ise sözleşmeli ve faturalı bir hizmet almaktır. Aksi takdirde hizmet aldıkları firma en iyi ihtimal ile korsan bir firma çıkar. Kötü ihtimal ise bir hırsızlık ya da dolandırıcılık çetesi çıkabilir.

Elbistan Evden Eve Taşıma

 

Elbistan evden eve taşımacılık hizmeti alacak olan kişiler resmi ve yasal detaylara dikkat ettikten sonra hizmeti sözleşmeye uygun bir şekilde alıp almadıklarını incelemelidirler. Bu aşamada sözleşmede eşyaların darbeye dayanıklı bidonlar ile taşınacağı yazıyor ise müşteri eşyaların koliler ile taşınıp taşınmadığına bakmalıdır. Eğer koli kullanımı var ise bu duruma itiraz edebilir ve bidon kullanılması gerektiğinde ısrarcı olabilir. Bir anlaşmazlık yaşandığı takdirde ise sözleşmeyi fes ederek hizmet alımını durdurabilir.

Elbistan Evden Eve Taşımacılık Hizmetinde Gerekli Olan Detaylara Dikkat Edilmediğinde Neler Olur?

Nakliyat hizmeti esnasında gerekli olan detaylara dikkat edilmediğinde müşteri bir.ok olumsuz durumla karşı karşıya kalabilir. Bunlardan ilki yasal olmayan bir firma ile çalışmaktır. Yasal olmayan bir firma ile çalışan müşteriler taşınma esnasında yaşadıkları kaza, hırsızlık, kayıp gibi durumlarda haklarını arayamazlar ya da mağduriyetlerinin giderilmesini talep edemezler. Çünkü firma zaten yasal olmayan bir firma olduğu için nakliyat sigortası yapma hakkı yoktur. Nakliyat sigortası olmadığı için de müşterisinin mağduriyetini gideremez. Bununla birlikte Elbistan evden eve taşımacılık hizmetini yasal olmayan yollarla alan kişiler dolandırılma ihtimali ile karşı karşıya kalabilirler. Eşyaları kaçırılabilir, bir kısmı ya da tamamı satılabilir, firma ödenen parayı ödenmemiş gibi gösterebilir veya tehdit ve şantaj yolu ile daha fazla para talep ederek haraç kesmek isteyebilir.

Korsan hizmet veren firmalardan alınan hizmet aynı zamanda kalitesiz bir hizmetide beraberinde getirir. Böyle bir durumda firma eşyaların sökülme işleminde ya da kurulma işleminde hatalar yapabilir. Eşyaların veya cihazların hasar görmesine ve bozulmasına neden olabilir. Elbistan evden eve taşımacılık hizmetinin asansörlü nakliyat ile yapılması gereken durumlarında klasik bir taşımacılık yaparak binanın hasar görmesine ve taşınma sürecinin çok zorlu bir sürece dönmesine neden olabilirler.

Sonuç olarak Elbistan evden eve taşımacılık hizmeti alacak olan bir müşteri hangi tür eşya için nakliyat hizmeti talep edecek olursa olsun muhakkak yasal olarak hizmet veren bir firmadan yardım almalıdır. Aksi takdirde hem başına beklenmedik işler gelebilir hem ciddi mağduriyetler yaşanabilir hem de müşteri yasalar önünde tüketici hakkını arayamaz.

     Şimdi İletişime Geç

whatsapp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir